O životě na Dvorku…

Oslava krásného dne prací… aneb “až přijde paní Zima a zeptá se:  Máte dřevo? Budete mít čím topit?, budeme se jen radostí smát.”

Zatím máme dvoje kamna (sauna a posed), přibydou další kamna v jurtě
a stylová kamna v maringotce. Takže tu budou slovem “čtvery kamna”, pokud počítám dobře, nebo-li matematika 1. třídy.  :o)  Dřeva dost a mechanizace k dispozici. Tedy jdeme na to !

Díky panu Vorlovi, jeho traktoru Zetor, valníku a šikovným ručičkám  našeho týmu – Pavla, Petry, Jirky a Jáji se dřevo z nedalekého Křiváčku dostalo na Dvorek. Děkujeme také velmi  Pájovi, Vencovi a dalším dobrým duším s motorovými pilami a sekyrami.  Počasí nám přálo.  Podzim je krásný.

Už máme tři hromady dřeva. Ani nepočítám kubíky, je jich 20 nebo 25?
Kdo ví. Vlastně je to moje první počítání kubíků – jako v písničce od Ivana Mládka.  Máme už dva dřevníky naplněné, a třetí čeká na sestavení a naplnění. Hromad dřeva stále neubývá.  :o)

Jak já s oblibou říkám:  “Na Dvorku se uživí prací kolem dřeva, zvířat a budování dvorku klidně deset lidí”.  Můžete se příště přidat. Odvezete si nejen dobrý pocit, ale i nějaký ten pěkný zážitek. Po práci můžeme zajít společně do sauny, nebo třeba na procházku do okolí, nebo si můžeme zabubnovat v jurtě.

Těšíme se na vás. Krásný den přátelé Řehenického Dvorku vám od kamen přeje Jirka.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *